Wycieczka przedmiotowa klas pierwszych: „Szlakiem sakralnych śladów wielokulturowości regionu”

received_23398843363218368 października 2019 46 uczniów z klas 1ga, 1gh i 1gl miało okazję zobaczyć miejsca świadczące, o tym, że nasz region  jest nie tylko piękny, ale też wyjątkowy ze względu na bogactwo i różnorodność kulturową jego mieszkańców. W ramach wycieczki przedmiotowej z wiedzy o kulturze uczniowie udali się do Komańczy, gdzie spotkali się z księdzem greckokatolickim Andrzejem Żurawiem,  który oprowadził grupę po cerkwi, opowiadając o wspólnych, chrześcijańskich korzeniach, podobieństwach i różnicach.  Kolejnym etapem był Morochów, gdzie uczniowie zwiedzili zabytkową, prawosławną cerkiew i wysłuchali prelekcji p. Severine Feleńczak. Po interesującym spotkaniu udaliśmy się do Haczowa i Bliznego, aby zwiedzić jedne z najcenniejszych zabytków naszego regionu- wspaniałe, gotyckie kościoły,  wpisane  na  Listę światowego dziedzictwa UNESCOWycieczkę zorganizowała p. Agnieszka Wal, a opiekę nad uczestnikami sprawowały również  p. Joanna Albigowska i p. Monika Terebecka.