Niepodległościowy Turniej Piłki Halowej

Znalezione obrazy dla zapytania piłka halowa  24 października 2019 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku został rozegrany II Halowy Niepodległościowy Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sanockiego.

W zawodach wzięło udział sześć drużyn, reprezentujących sanockie szkoły ponadpodstawowe, w tym również nasza reprezentacja. Szkołę reprezentowali: Stańczak Paweł, Mermer Michał, Przystasz Kacper, Orawiec Michał, Stabryła Szymon, Łącki Kamil, Mermer Jan, Biłas Jakub, Walwowicz Filip, Majda Mateusz, Rózycki Hubert, Rygiel Mateusz, Drozd Przemysław. Opiekun/trener – Radosław Zdybek. Szczegółowa klasyfikacja i fotorelacja znajduje się na stronie: https://esanok.pl/2019/halowy-turniej-niepodleglosciowy-druzyny-rywalizowaly-o-puchar-starosty-sanockiego-00e8po.html

Wycieczka przedmiotowa klas pierwszych: „Szlakiem sakralnych śladów wielokulturowości regionu”

received_23398843363218368 października 2019 46 uczniów z klas 1ga, 1gh i 1gl miało okazję zobaczyć miejsca świadczące, o tym, że nasz region  jest nie tylko piękny, ale też wyjątkowy ze względu na bogactwo i różnorodność kulturową jego mieszkańców. W ramach wycieczki przedmiotowej z wiedzy o kulturze uczniowie udali się do Komańczy, gdzie spotkali się z księdzem greckokatolickim Andrzejem Żurawiem,  który oprowadził grupę po cerkwi, opowiadając o wspólnych, chrześcijańskich korzeniach, podobieństwach i różnicach.  Kolejnym etapem był Morochów, gdzie uczniowie zwiedzili zabytkową, prawosławną cerkiew i wysłuchali prelekcji p. Severine Feleńczak. Po interesującym spotkaniu udaliśmy się do Haczowa i Bliznego, aby zwiedzić jedne z najcenniejszych zabytków naszego regionu- wspaniałe, gotyckie kościoły,  wpisane  na  Listę światowego dziedzictwa UNESCOWycieczkę zorganizowała p. Agnieszka Wal, a opiekę nad uczestnikami sprawowały również  p. Joanna Albigowska i p. Monika Terebecka.