Wydarzenia roku szkolnego 2010/2011

 • Gala w Warszawie. Największym w ostatnich latach sukcesem w dziedzinie działań proekologicznych może poszczycić się zespół „Zgodni z naturą” reprezentujący Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, który w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Drugie życie elektrośmieci” zwyciężył w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
 • Piknik kosz
 • W dniu 08 czerwca 2011 odbył się konkurs języka niemieckiego dla klas pierwszych. Udział wzięło 13 uczniów z klas 1a, 1o, 1kl, i 1u . Konkurs składał się z 9 zadań, w których należało wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną, a także umiejętnościami pisania ogłoszenia do gazetki młodzieżowej, orientacji w instytucie, a także autoprezentacji, za które można było uzyskać maksymalnie 55 pkt. I miejsce zajęła Natalia Pilch z kl. 1 o zdobywając 34,5,0 pkt, na II miejscu uplasowała się Amanda Florko z kl. 1 o (30,0 pkt) , a III miejsce zajął Wojciech Szul z kl. 1 a (27,0 pkt.). Konkurs przygotowała nauczycielka języka niemieckiego R. Słyszyk.
 • Dnia 02.06.2011r. z okazji Dnia Dziecka odbył się rajd zorganizowany przez Stowarzyszenie Sanocki Ekonomik. W rajdzie wzięło udział 31 uczniów z klas 1a, 1h i 2a Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku. Funkcję opiekunów rajdu pełnili: s. Jadwiga Sobola, p. Sabina Pelc-Szuryn i p. Renata Gromek. Przewodnikiem rajdu była p. Grażyna Chytła – członek Stowarzyszenia- która zgodziła się charytatywnie poprowadzić rajd. Trasa prowadziła z Sanoka przez Zagórz, pomiędzy wsiami Poraż, Prusiek, Niebieszczany, przez Zbocze Wierchy i Zbocze Księżej Góry, przez wieś Stróże Wielkie do Sanoka. Rajd rozpoczął się około 8.00 i skończył około 15.00. Uczestnicy pokonali trasę 15 kilometrów. Pani przewodnik opowiadała historię mijanych miejscowości, dzieliła się informacjami z botaniki. Dodatkowymi atrakcjami rajdu były konkurs z nagrodami i ognisko.
 • Dobiegł końca projekt EtnoLog realizowany w bibliotece szkolnej we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Temat projektu brzmiał ,,Życie codzienne Bojków.” Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się obok biblioteki szkolnej oraz do przeczytania folderu, który powstał w ramach tego projektu.
 • 27 maja 2011 roku w Sanockim Domu Kultury odbyła się jubileuszowa Gala Wolontariatu, podczas której wyłoniono wolontariusza roku. Została nim uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku Paulina Pluskwik. Paulina od kilku lat pracując w Szkolnym Kole Wolontariatu odwiedza starszą panią, bierze udział w akcjach charytatywnych, rozpowszechnia działalność wolontariuszy z naszej szkoły na terenie naszego miasta i regionu. Gratulacje!
 • W dniu 24 maja, opiekunka koła „Animals” Iwona Szuryn zorganizowała spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem, mł. Aspirantem Łukaszem Szwydem. Jest on przewodnikiem psa tropiącego. Zaproszony funkcjonariusz zaprezentował podstawowe umiejętności psa oraz zapoznał młodzież z metodami tresury, sposobem pielęgnacji psa a także kształtowaniem relacji między psem a przewodnikiem. Podzielił się także swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w policji. Spotkanie to zorganizowano w związku z przypadającym w maju Dniem Praw Zwierząt. Przy okazji rozstrzygnięto konkurs plastyczny na temat poszanowania praw zwierząt. Pierwsze miejsce zajęła praca uczennicy kl.2h Magdy Mogilany.
 • 19 maja w siedzibie Komitetu Okręgowego OWE przy oddziale wojewódzkim Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Zaproszeni na nie zostali laureaci i finaliści zawodów okręgowych i centralnych. Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyli Kamil Bryczek (laureat zawodów okręgowych) i Artur Zimny (finalista zawodów okręgowych) wraz z opiekunem naukowym prof. Ewą Starego. Zaproszeni uczniowie otrzymali gratulacje oraz nagrody z rąk przewodniczącej Komitetu Okręgowego OWE dr Krystyny Sieniawskiej, rektora Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie oraz prezesa Oddziału Wojewódzkiego Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie dr Karola Wąsowicza. Uczniowie podzielili się swoimi spostrzeżeniami i emocjami, które towarzyszyły im podczas przygotowań i zmagań konkursowych w kolejnych etapach olimpiady. Zaproszeni goście podkreślili i docenili zaangażowanie uczniów w zdobywanie i pogłębianie szerokiej wiedzy ekonomicznej. Uczestnicząc w spotkaniu Kamil i Artur czuli satysfakcje, iż znaleźli się w gronie 9-ciu najlepszych młodych ekonomistów Podkarpacia.
 • Już po raz piąty została przeprowadzona akcja Ziemia Sanocka dla Szpitala. Nasi uczniowie jak co roku wzięli w niej udział, kwestując w dniach 14- 15 maja br. na ulicach Sanoka. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na remont Oddziału Noworodkowego.
 • W dniach 13- 14 maja zebraliśmy ponad 10 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 229 kg baterii. Zachęcamy do lektury trzeciego numeru naszej ekologicznej gazety na http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/eqmam/11/5/3/ lub
 • Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniach 13- 14 maja. Szczegóły na plakacie.
 • W dniu 11 maja uczniowie klas 1ż i 1o, pod opieką p. Magdaleny Tomkiewicz i p. Małgorzaty Chomiszczak, wzięli udział w spotkaniu z p. Piotrem Kutiakiem, którego tematem była „Segregacja odpadów w Sanoku”.
 • W dniu 11 maja odbyło się przedstawienie pt. „Klub ZSEE” oraz „Potyczki ekologiczne”. Scenariusz przedstawienia napisała Ewelina Dyląg z klasy 3ha, a wystąpiły: Justyna Fornal, Klaudia Jakubowska, Martyna Osękowska i Patrycja Stabryła z klasy 2a. Następnie Ewelina Skoczułek i Ewelina Dyląg przeprowadziły konkurencje wśród drużyn złożonych z uczniów klas 1h, 1a i 1o, a jury: pani dyrektor Maria Pospolitak, pani Magdalena Lip- Woroszczak i pan Krzysztof Indyk , dokonało oceny. Podczas spotkania rozstrzygnięto również konkurs na najlepszy plakat dotyczący ZSEE i baterii.
 • Klaudia, Justyna, Patrycja i Martyna z klasy 2a uczestniczyły w dniu 10 maja w zajęciach ekologicznych w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 1 w Sanoku. Przekazały również dzieciom książeczki oraz materiały piśmiennicze pozyskane od właścicieli Antykwariatu SABA oraz sklepu OFFICE 1.
 • Członkowie Zespołu „Zgodni z naturą ” uczestniczyli w dniu 6 maja w spotkaniu z panem burmistrzem Wojciechem Blecharczykiem oraz rzecznikiem UM panią Agnieszką Frączek. Przeprowadzili wywiad z panem burmistrzem oraz uzyskali zapewnienie o pomocy w promocji zbiórki elektroodpadów. Przekazali również drugi numer naszej ekologicznej gazetki „E-kumam”, która wzbudziła duże zainteresowanie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.
 • Drugi numer naszej gazetki
 • 3 Maja
 • Pożegnanie klas maturalnych
 • 29 kwietnia 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się wojewódzki finał Konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich w województwie podkarpackim. Naszą Szkołę reprezentował Artur Zimny z klasy 3a pod opieką prof. Ewy Starego. Był to drugi etap konkursu, w którym uczestniczyli najlepsi uczniowie – zwycięzcy zawodów szkolnych. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki o czy świadczy konieczność dogrywki o trzecie miejsce. Artur znalazł się w gronie laureatów, zajmując 2 miejsce i ustępując tylko jednym punktem zwycięzcy pierwszego miejsca.. W nagrodę otrzymał wysokiej klasy MP4 oraz materiały edukacyjne i promocyjne dotyczące Funduszy Europejskich, zaś szkoła nagrody rzeczowe o wartości 760 zł.
 • W dniu 23 kwietnia ogłoszono wyniki I etapu konkursu „Drugie życie elektrośmieci”. Nasza drużyna „Zgodni z naturą” uplasowała się na III miejscu w kraju w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Przed nami najważniejszy etap związany z promocją i przeprowadzeniem zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. Zwracamy się z prośbą do całej społeczności szkolnej o włączenie się w zbiórkę, która odbędzie się w dniach 13- 14 maja.
 • Dzień Żydowski
 • Uczniowie ZS1 po raz trzeci uczestniczyli w miejskiej paradzie. Tym razem wcielili się w strajkujących robotników Stoczni w Gdańsku, w sierpniu 1980 r. Wzorem tamtych zaprezentowali napisane na drewnianych tablicach 21 postulatów, które stały się podstawą do rozmów strajkujących z komunistyczną wówczas władzą i stanowiły podstawę "Porozumień sierpniowych" i powstania NSSZ "Solidarność" Uczniów do prezentacji przygotowała p.Joanna Albigowska
 • W dniu 19 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Zareklamuj Zmierzch”, zorganizowanego przez nauczycieli-bibloiotekarzy. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu sanockiego. Celem konkursu było wykonanie plakatu reklamującego dowolną część lub całą sagę „Zmierzch” Stephanie Meyer. Laureatami konkursu zostali: I MIEJSCE Karolina Bolanowska kl. 2a i Anita Łagódka kl. 2b Gimnazjum nr 2 w Zagórzu / II MIEJSCE Natalia Strzelecka kl. 1a Gimnazjum nr 2 w Zagórzu / III MIEJSCE Ada Skrechota kl. 2b Gimnazjum nr 3 w Sanoku Gratulujemy!!!
 • Tegoroczna Wielkanoc w „Ekonomiku” rozpoczęła się od wykonania w dniu 14 kwietnia 2011 przez członków Koła Radosnej Twórczości po raz szósty w historii naszej szkoły palmy wielkanocnej, która wzięła udział w konkursie palm w Niedzielę Palmową w dniu 17 kwietnia 2011, organizowanym przez Kościół Ojców Franciszkanów. Tego samego dnia tj. 14.04.2011 członkowie koła zorganizowali pod opieką prof. E. Szwarczyk szkolną wystawę stroików wielkanocnych.
 • W dniu 15 kwietnia 2011 odbył się konkurs języka niemieckiego „Bleibt gesund und fit” dla klas drugich i trzecich organizowany w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Udział wzięło 12 uczniów z klas 2o, 2h, 2ż, 3a i 3ha. Konkurs składał się z 6 zadań, w których należało wykazać się umiejętnością pisania oraz wiedzą gramatyczno leksykalną, związaną z racjonalnym odżywianiem. I miejsce zajęła Sylwia Radwańska z klasy 2o, zdobywając 27,5 pkt, na II miejscu uplasowała się Ewelina Januszczak z klasy 3a (25,5 pkt), a III miejsce przypadło Paulinie Klimek z klasy 3ha (23,5 pkt). Konkurs przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Magdalena Tomkiewicz.
 • W dniu 14 kwietnia 2011 r. uczniowie z klasy 3a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Krakowa. W trakcie wyjazdu młodzież wzięła udział w rozprawie sądowej w Sądzie Okręgowym (sprawa karna), spotkała się z pracownikiem dydaktycznym Uniwersytetu Ekonomicznego, w tym zwiedziła szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego oraz Królewskie Wzgórze Wawel. Wycieczkę dla młodzieży zorganizowali: P. Janusz Rudy oraz P. Alina Lipka.
 • 13 kwietnia 2011r. wolontariusze zakończyli zbiórkę przedmiotów, które zostaną wykorzystane w loterii fantowej podczas akcji "Ziemia Sanocka dla Szpitala". Wolontariuszki z klasy 3ż Justyna Biłas, Lena Chmura i Paulina Pluskwik z własnej inicjatywy wykonały 6 róż z bibuły, które również zostaną przekazane na loterię.
 • W dniach 12- 14 kwietnia 2011 r. w Kołobrzegu odbyły się zawody centralne Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej nadającej tytuł „Mistrza Wiedzy Hotelarskiej”. Uczestniczyło w nich 40 najlepszych uczniów szkól hotelarskich z całej Polski, wyłonionych w drodze eliminacji szkolnych a następnie okręgowych. Wśród nich była reprezentantka naszej szkoły Krystyna Kurnyta uczennica klasy 3hb. Tym samym ZS nr 1 znalazł się w czołówce najlepszych szkół hotelarskich w Polsce.
 • Rajd PTTK na Orli Kamień
 • Członkowie Zespołu „Zgodni z naturą”, biorący udział w konkursie „Drugie życie elektrośmieci”, przeprowadzili w ostatnim czasie wiele działań. Dominika, Krzysztof i Konrad z 1a ankietowali mieszkańców Sanoka na temat wiedzy dotyczącej ZSEE i zużytych baterii. Podobny zakres treści miały ankiety przeprowadzone w klasach pierwszych na lekcjach wychowawczych. Klaudia i Patrycja przeprowadziły wywiady z pracownikami Urzędu Miasta: panem Ludwikiem Kopleńskim i panem Piotrem Kutiakiem.
 • W dniu 3 kwietnia odbył się w Sanoku „Marsz niemilczenia” w obronie maltretowanych zwierząt. Sanok był jednym z siedmiu miast w Polsce, w których odbywały się podobne marsze. Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły z klas: 3ż, 2ż, 1ż, i 1a wraz z opiekunką koła „Animals” Iwoną Szuryn
 • W dniu 30 marca 2011 r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się V Wojewódzki Konkurs Zdolności Oratorskich o Tematyce Prawnej, zorganizowany pod patronatem Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. W konkursie uczestniczyli uczniowie z Rzeszowa, Strzyżowa oraz Sanockiego Ekonomika. Nad przebiegiem konkursu czuwała Kapituła w składzie: Iwona Paczosa – Sędzia Sądu Rejonowego w Sanoku, Grzegorz Wilusz – adwokat, Kancelaria Prawna Markowicz – Wilusz oraz Adam Sawicki – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Sanoku. Wyniki: I miejsce Michał Bodziak – Sanok, II miejsce Patrycja Łupińska – Sanok, III miejsce Anna Milczanowska – Sanok, Katarzyna Wisz – Rzeszów.
 • W dniu 29 marca Samorząd Uczniowski zorganizował wyjazd na Międzynarodowe Targi Edukacyjne, które miały miejsce na Hali Podpromie w Rzeszowie. W trakcie trwania targów młodzież miała okazję zapoznać się z ofertą uczelni wyższych z całej Polski oraz z zagranicy. Tegoroczni maturzyście mogli osobiście zadać pytania studentom uczelni, zapoznać się z kierunkami, poczytać informator, a także wziąć udział w przeróżnych prezentacjach i konkursach.
 • 17-18 marca 2011 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Czerpiąc ze źródła”. Konkurs miał na celu popularyzację dorobku literackiego twórców związanych z naszym regionem oraz doskonalenie sztuki oratorskiej. W tym roku uczestnicy konkursu mieli szczególną uwagę zwrócić na motywy przyrodnicze w poezji Jerzego Harasymowicza. Naszą Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Wioleta Kiszka - przygotowana przez p. Jacka Kosztołowicza, Aleksandra Gołda – przygotowana przez p. Agnieszkę Kutiak Kamil Bryczek, Gabriela Sieczkowska, Martyna Wróbel – przygotowani przez p. Zofię Liput Ewelina Dyląg, Ewelina Skoczułek – przygotowane przez p. Kingę Rogóz. I miejsce zdobył Kamil Bryczek, II miejsce zajęła Ewelina Skoczułek, otrzymując również nagrodę publiczności, wyróżnienie otrzymała Aleksandra Gołda.
 • Członkowie zespołu „Zgodni z naturą” reprezentujący naszą Szkołę w Ogólnopolskim Konkursie „Drugie życie elektrośmieci” zwracają się z prośbą o wzięcie udziału w zbiórce zużytych baterii. Pojemniki znajdują się w pracowni geograficznej, w hollu koło sekretariatu, bibliotece oraz stołówce szkolnej. Klasa, która zbierze największą ilość baterii może sobie wybrać „dzień bez pytania”. Zachęcamy również do wykonania plakatów propagujących zbiórkę baterii, które można składać w pracowni 408. Dla autorów prac przewidziano nagrody- niespodzianki.
 • W dniu 14.12.2010r. w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku odbyła się I EDYCJA KONKURSU „JEDZ KOLOROWO - ŻYJ ZDROWO”, zorganizowana dla uczniów klas III gimnazjum powiatu sanockiego w ramach realizowanego programu ,,Szkoła promująca zdrowie”.
 • 28 marca 2011r o godzinie 1145 w sali 202 odbył się konkurs fizyczny „Lwiątko”. Wzięli w nim udział uczniowie klas : 1a,1h,1o,2a,2l,2ż ( razem 20 osób). Wyniki tego ogólnopolskiego konkursu będą ogłoszone na przełomie maja i czerwca.
 • Organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo-Planeta” ogłosili wyniki rywalizacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszy wynik osiągnął Rafał Hardulak z klasy 4a. Dyplomy wyróżnienia otrzymali również: Agnieszka Bielecka i Kamil Bryczek z klasy 4b oraz Szymon Stach z klasy 2a.
 • W dniu 25 marca 2011 odbyła się VI edycja konkursu języka niemieckiego dla szkół ponadgimnazjalnych „Kennst du die deutsche Sprache?”. Udział wzięło 24 uczniów z następujących szkół: ZS nr 1 w Sanoku, ZS nr 3 w Sanoku, ZS nr 4 w Sanoku, I LO i II LO w Sanoku oraz I LO w Brzozowie. Konkurs składał się z 8 zadań, w których należało wykazać się wiedzą z języka niemieckiego na poziomie matury podstawowej. W dniu 01 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom. Nagrody zostały ufundowane przez Goethe-Institut w Krakowie, WSiP i PSNJN. I miejsce zajęli Paweł Wołoszyn z ZS nr 3 w Sanoku oraz Paulina Gładysz z II LO w Sanoku (43pkt). Na II miejscu uplasował się Michał Pitrus z I LO (41,5 pkt). III miejsce przypadło Angelice Pisuli z II LO w Sanoku (40,5 pkt). Przyznano również jedno wyróżnienie, które otrzymała Beata Wnęk z I LO w Brzozowie (40pkt). Konkurs przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Magdalena Tomkiewicz.
 • W dniu 24 marca 2011 r. w ramach przedmiotu prawo odbyło się spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów P. Wojciechem Pruchnickim. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klasy 3a, 3ż oraz 1h. W trakcie prezentacji Rzecznik przedstawił dwa filmy oraz omówił wybrane zagadnienia z zakresu prawa konsumenckiego, m.in. jak bezpiecznie dokonywać zakupy w sklepach, czy przez internet, jak reklamować towary oraz gdzie szukać profesjonalnej pomocy w celu ochrony swoich praw.
 • W dniu 23 marca br. w Humennem na Słowacji odbył się Międzynarodowy Konkurs Gastronomiczny „MAJSTRO GASTRO”. W rywalizacji udział wzięli uczniowie ze szkół polskich, słowackich i ukraińskich. Młodzież Technikum Żywienia w konkursie zajęła I i III miejsce w zawodzie kelner oraz I miejsce w kategorii kucharz. Do konkursu młodzież przygotowali nauczyciele: M. Drwal i K. Indyk. Swoją obecnością zawody uświetnili dyrektorzy szkół wraz z dyrektorem ZS nr 1 w Sanoku panią Marią Pospolitak.
 • W dniu 21 marca ogłoszono wyniki zawodów okręgowych IX Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, w których naszą Szkołę reprezentowali Jarosław Majka z klasy 1a oraz Adrian Terkała z klasy 4l. Bardzo dobry wynik osiągnął Jarek- 11 miejsce na 45 uczniów zakwalifikowanych do zawodów ze szkół województwa podkarpackiego.
 • 21 marca 2011 roku zakończyła się zbiórka nakrętek. Wolontariuszki w tym dniu zebrały od uczniów kilkanaście worków plastiku. Dużo klas uczestniczyło w zbiórce – za zaangażowanie bardzo dziękujemy. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy ponad 300 kg nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży pomogą zakupić wózek inwalidzki dla niepełnosprawnej nastolatki.
 • 18 marca dwie uczennice z naszej szkoły: Paulina i Lena z kl.3ż prezentowały pracę Szkolnego Koła Wolontariatu w Przemyślu na Przemyskich Targach Edukacji i Pracy, które odbywały się pod hasłem: EUROPEJSKI ROK WOLONTARIATU. Opowiadały o wielu działaniach podejmowanych przez naszych wolontariuszy, szkoleniach i akcjach, w których biorą udział. Zgromadzona młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała ich wykładu ilustrowanego zdjęciami umieszczonymi w prezentacji oraz kroniką naszego Koła.
 • W dniu 10 marca odbyły się zawody szkolne II Podkarpackiego Konkursu Turystyczno- Krajoznawczego, w których wzięło udział dziesięciu uczniów z klas: 1a, 1h, 1o, 2a i 4h. Do etapu finałowego, który odbędzie się 25 marca w Krośnie zakwalifikowali się: Kinga Czaban z klasy 4h i Szymon Stach z klasy 2a. Konkurs przeprowadziły nauczycielki Sabina Pelc- Szuryn i Małgorzata Chomiszczak.
 • Siedmiu uczniów z klas: 1a, 1h, 1o, 1ż i 2a wzięło udział, w dniu 4 marca, w zawodach szkolnych VIII Międzyszkolnego Konkursu „Odkryj świat z Poznaj Światem”. W finale konkursu w Krośnie, który odbędzie się 29 marca, Szkołę będą reprezentować: Szymon Stach z klasy 2a i Konrad Ślazyk z klasy 1a. Konkurs przeprowadziła p. Małgorzata Chomiszczak.
 • W dniu 3 marca odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu „Ekoplaneta”. Wzięli w niej udział uczniowie klas 2o i 3ż, a konkurs przeprowadziła I. Szuryn
 • Klasa 3a w ramach przedmiotu PRAWO przygotowała wystawę tematyczną z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Konsumenta. Na świecie Dzień Konsumenta obchodzony jest od 15 marca 1983 r., czyli 21 rocznicy pamiętnego wystąpienia Johna F. Kennedy'ego w Kongresie Stanów Zjednoczonych, na którym sformułował cztery podstawowe prawa konsumenta: do informacji, wyboru, bezpieczeństwa i reprezentacji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z treścią wystawy (obok sali 105). Wszystkim zainteresowanym materiały informacyjne zamieszczone na wystawie udostępnia biblioteka szkolna.
 • W marcu ruszyła trzecia ogólnopolska edycja konkursu edukacyjnego Europejskiej Platformy Recyclingu oraz ERP Batteries Poland Sp. z o.o. skierowanego do uczniów wszystkich typów szkół. Do konkursu zgłosiły się 232 zespoły z całej Polski, w tym zespół „Zgodni z naturą” z naszej Szkoły, w którego skład weszło 10 uczniów. Celem konkursu "Drugie Życie Elektrośmieci" jest podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i zużytymi bateriami oraz zwiększenie zbiórki tego sprzętu. Już dziś każdy może przynieść drobny sprzęt oraz zużyte baterie do sali 408. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla wszystkich mieszkańców Sanoka i okolic odbędzie się w dniach 13- 14 maja. Zapraszamy też do zapoznania się z pierwszym numerem naszej ekologicznej gazetki „E-kumam” (link do strony http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/eqmam/11/3/1/ ). Szczegóły
 • O godne uczczenie Dnia Kobiet zadbała klasa II kucharz, wraz z wychowawczynią Agatą Wójcik. Pomógł im w tym szkolny zespół wokalno-instrumentalny, który prowadzą Renata Szelc i Robert Bodziak.
 • W dniu 28 lutego 2011 r. pięciu uczniów naszej szkoły: Agnieszka Bielecka (4a), Kamil Bryczek (4a), Łukasz Pielech (3a), Artur Zimny (3a) i Darek Drozd (2a) uczestniczyło w zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej , które odbyły się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie. Uczestnicy odpowiadali na jedno pytanie o charakterze ogólnym dotyczące tematu wiodącego tj. „Człowiek w Świecie pieniądza” oraz rozwiązywali zadanie z analizy finansowej i 30 pytań testowych. Opiekę nad uczniami sprawowała i do ekonomicznej rywalizacji przygotowała prof. Ewa Starego
 • W dniu 24 lutego uczennice klasy 1o: Adriana Gabryś i Amanda Florko wraz z p. Małgorzatą Chomiszczak wzięły udział w warsztatach ekologicznych „Zielony telefon alarmowyOZE”. Podczas warsztatów zaprezentowano możliwości wykorzystania energii wiatru, słońca, wody, geotermalnej i biomasy. Dziewczęta przeprowadziły również wywiad z prowadzącym zajęcia Bogdanem Szymańskim.
 • W dniu 22 lutego 2011 odbył się konkurs języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Sanoka i Leska, organizowany przez nauczycieli języka niemieckiego z I LO Sanok. Udział wzięło 17 uczniów z I LO, II LO, ZS nr 1, 2 z Sanoka oraz I LO z Leska. Konkurs składał się z 6 zadań, w których należało wykazać się wiedzą gramatyczno- leksykalną. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów, tj. Monika Biłas i Szymon Gromek z klasy 4l. W kategorii Zespołu Szkół Szymon Gromek zajął I miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego R. Słyszyk.
 • 16 lutego 2011 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego odbył się IV etap konkursu „Z hotelem na ty”. Komisja w składzie p. wicedyrektor mgr R. Gromek, nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr K. Indyk oraz nauczyciela języka angielskiego mgr M. Lip – Woroszczak oceniała uczestników, którzy musieli wykazać się wiedzą z zakresu organizacji i techniki pracy w hotelarstwie, turystyki, obsługi konsumenta, komunikacji z gościem hotelowym w języku obcym, umiejętnością rozwiązywania problemu w recepcji hotelowej oraz znajomością dokumentacji hotelowej. Pierwsze miejsce zajął zespół nr 1z klasy 3 ha: 1. Ewelina Dyląg 2. Ewelina Skoczułek 3. Joanna Liszka Drugie miejsce zajął zespół nr 2 z klasy 3 hb: 1. Angelika Galant 2. Anna Miskowiec 3. Agnieszka Bryk Trzecie miejsce zajął zespół nr 3 z klasa 4 h: 1. Anna Biesiada 2. Marcin Dams 3. Jolanta Żydka
 • 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorych, nasi wolontariusze odwiedzili z tej okazji chorych w sanockim szpitalu. Spotkanie uprzyjemniły wystepy uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku. Radosna atmosfera spotkania pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu wszystkim zgromadzonym pacjentom szpitala. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas: 1a i 1ż pod opieką pani B. Bekier.
 • W dniu 1 lutego klasa 2a wraz z wychowawcą E.Starego odbyła swoje kolejne spotkanie integracyjne. Wybrała na nie klub „Olimp”. Bardzo mile spędzono czas grając w kręgle, bilard i inne gry towarzyskie. Prowadząc rozmowy i zabawy zajadano się pizzą.
 • Sześciu uczniów zakwalifikowało się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy O Państwie i Prawie organizowanej pod patronatem Ministra Sprawiedliwości przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie. Są to: Klaudia Kowalska – Technikum Ekonomiczne, Michał Bodziak, Anita Ambicka, Wioleta Dymek, Karolina Górniak – Liceum Ogólnokształcące oraz Gabriela Papisz-Żyłka – Technikum Logistyczne. II stopień okręgowy odbył się 12 stycznia 2011 r. w Rzeszowie w ramach, którego uczestnicy odpowiadali pisemnie na 50 pytań testowych i 6 problemowych. 26 stycznia 2011 r. zostanie ogłoszona lista uczestników zakwalifikowanych do stopnia centralnego (finał). Trzymajmy „kciuki” za naszych uczestników.
 • 20 stycznia 2011 r. to dzień pomyślnych wiadomości dla ZS 1. Jedna to decyzja Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej zatwierdzająca uczniów zakwalifikowanych do etapu centralnego, którzy w zawodach okręgowych osiągnęli najwyższe wyniki. Wśród nich jest uczennica naszej szkoły Krystyna Kurnyta z klasy 3hb. Druga zaś, to decyzja Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej o zakwalifikowaniu do etapu okręgowego w Rzeszowie 5 –ciu uczniów naszej szkoły. Są nimi: Kamil Bryczek kl.4b, Łukasz Pielech kl.3a, Agnieszka Bielecka kl.4b, Dariusz Drozd kl. 2a i Artur Zimny kl.3a. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
 • W dniu 13 stycznia uczniowie klasy 2h i 3ha wzięli udział w spotkaniu z p. Sabiną Pelc- Szuryn, którego tematem była wyprawa na najwyższy szczyt Europy- Mont Blanc .
 • W dniu 11.01.2011 r. w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie odbył się etap okręgowy III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej . Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół hotelarskich z woj. podkarpackiego i lubelskiego, którzy wygrali zawody szkolne. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 80 pytań, co wymagało wykazania się szeroko rozumianą wiedzę hotelarską oraz znajomością aktualnej sytuacji na rynku hotelarskim i turystycznym. Naszą szkołę reprezentowały: Krystyna Kurnyta z kl. 3hb i Ewelina Skoczułek z kl. 3 ha. Uczennice do hotelarskich zmagań przygotowywała prof. Ewa Starego.
 • W dniu 10 stycznia odbyły się zawody szkolne XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej , w których wzięło udział 15 uczniów z klas: 1a, 1ż, 2h, 3a, 3l, 4b, 4h i 4l. Najwięcej punktów, za rozwiązanie testu złożonego z 50 pytań, otrzymała Patrycja Ziobro z klasy 3a.
 • 9 stycznia w Sanoku odbył się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi uczniowie w licznej grupie wzięli udział w tej akcji. Kwestowali w sobotę i w niedzielę na terenie miasta Sanoka. Do akcji włączyli się wolontariusze z wielu klas: 1o, 1a, 1h, 1ż, 1kl, 2o, 2a, 2h, 2l, 3ż, 3a, 3hb,3ż. Opiekę nad wolontariuszami sprawowali prof. Bożena Bekier i Magdalena Krypel.
 • Jak co roku w styczniu, 19 uczniów z wszystkich klas pierwszych (1a, 1o, 1h, 1ż, 1l) wzięło udział w Konkursie Matematycznym Dla Klas Pierwszych, który przygotowali nauczyciele matematyki. Uczniowie zmagali się z zadaniami w dwóch etapach: w pierwszym etapie rozwiązywali zadania zamknięte, w drugim mieli do rozwiazania 4 zadania otwarte. Duża grupa uczestników bardzo ładnie poradziła sobie z wieloma problemami matematycznymi. O zwycięstwie decydowała suma punktów za pierwszy i drugi etap. Najlepsi okazali się: Agnieszka Domaradzka 1h, Adrianna Jaślar 1ż, Agata Sicińska 1a, Bartłomiej Fal 1a, Renata Krzok 1o, Kamil Husak 1h, Monika Rozputyńska 1a, Maciej Pastuszak 1l, Katarzyna Biskup 1o, Konrad Ślazyk 1a, Marcin Bokińczuk 1ż i Monika Bryndza z klasy 1h. Gratulujemy!!
 • Jasełka
 • Jak co roku Koło Radosnej Twórczości zorganizowało konkurs na świąteczną dekorację sal lekcyjnych. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się w dniu 20.12.2010. Konkurs zorganizowały prof. Ewa Szwarczyk i prof. R. Słyszyk. W dniu 20.12.2010 odbyła się też wystawa stroików świątecznych pokaz robienia gwiazd wigilijnych. Wystawę przygotowały uczennice klas 2ż i 2h pod okiem prof. Ewy Szwarczyk. Oto kilka zdjęć z wystawy i protokół konkursu z wynikami.
 • W dniu 15.12.2010 r. odbyły się zawody szkolne XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, której tematem przewodnim w tym roku jest: „Człowiek w świecie pieniądza”. Do zawodów w całej Polsce zgłoszonych zostało 12441 uczniów z 724 szkół. W naszej szkole wzięło w nich udział 20 uczniów z klas: 2a, 3a, 4a i 4b Technikum Ekonomicznego. Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady, rozwiązywali zadanie z podstaw ekonomii oraz 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru. O zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych zadecyduje jury Komitetu Okręgowego OWE w Rzeszowie.
 • WyGRAj fundusze europejskie to projekt Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana skierowany do młodzieży, w którym Zespół Szkół nr 1 w Sanoku był Partnerem lokalnym Fundacji. Do udziału w projekcie zostaliśmy zakwalifikowani w wyniku konkursu rozpisanego przez Fundację Schumana. Z trzydziestu zgłoszonych szkół i stowarzyszeń wybrano osiem, w tym naszą szkołę.
 • 7 grudnia uczennice z klasy 4 h: Magdalena Fryderyk, Anna Mazur i Mariola Okrzesik wzięły udział w finale V edycji Wojewódzkiego Konkursu Turystycznego Dzieci i Młodzieży Szkolnej „Na najlepszy produkt turystyczny mojej Małej Ojczyzny – jakiej nie znacie” w Przeworsku i zajęły III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
 • 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj w asyście dwóch śnieżynek i jednego diabełka. Wędrując od drzwi do drzwi Mikołaj wszystkim grzecznym dzieciom rozdawał cukierki. Nauczyciele musieli wykazać się znajomością paciorków, wierszyków, piosenek (najlepiej zaprezentował się Pan Profesor Jodłowski), a także uzyskać pozytywną ocenę od uczniów. Dodatkowo, Mikołaj sprawdzał czy dzienniki są staranne i czy nie ma w nich za dużo jedynek. Niestety, jedynek było zdecydowanie za dużo, a kartkówki zbyt częste i dlatego nauczyciele musieli się zadowolić rózgami.
 • W dniu 3 grudnia 16 uczniów wzięło udział w zawodach szkolnych IX Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki. Test złożony z 50 pytań najlepiej rozwiązali: Jarosław Majka i Konrad Ślazyk z kl. 1a oraz Adrian Terkała z kl. 4l. W dogrywce zwyciężyli Jarek i Adrian, i to oni będą reprezentować Szkołę w zawodach okręgowych w Rzeszowie 28 lutego 2011 r.
 • W dniu 3 grudnia wolontariusze z naszej szkoły zbierali produkty na terenie sklepu KAUFLAND w ramach zbiórki żywności organizowanej przez Banki Żywności. Wszystkie artykuły trafią przed świętami do ludzi biednych, rodzin wielodzietnych i osób niepełnosprawnych z naszego terenu. Udzielali się uczniowie z klas:2o, 2a, 2ż i 3ż.
 • W dniu 1 grudnia odbyło się spotkanie z podróżniczką panią Dorotą Mróz na temat Słowenii, w którym wzięli udział uczniowie klas 1a, 1o i 2a pod opieką nauczycielki Małgorzaty Chomiszczak.
 • W dniu 25 listopada przeprowadzono test wiedzy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo- Planeta", w którym wzięło udział 27 uczniów. Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Wyniki rywalizacji zostaną ogłoszone do końca marca przyszłego roku.
 • Ogłoszono wyniki "Konkursu filmowego" zorganizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody, którego przedmiotem były oryginalne filmy amatorskie propagujące selektywną zbiórkę odpadów. Film "Dbaj o środowisko" przygotowany przez naszych uczniów zajął V miejsce na czternaście prac zgłoszonych do konkursu.
 • 16 listopada 2010r odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Konkursu „Polska w NATO”. Wzięło w nich udział 21 uczniów. Pierwsze miejsce zajął Patryk Haduch z kl. 1o, drugie Jarosław Majka z kl.1a i trzecie Wojciech Szul z kl. 1a.
 • W dniu 15.11.2010 r. odbyły się eliminacje szkolne III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest: „organizacja i technika pracy w recepcji”, a do udziału w niej zgłosiło się 141 szkól z całej Polski. W naszej szkole rywalizację i zmagania z wiedzą podjęło 42 uczniów z klas 3ha, 3hb i 4h Technikum Hotelarskiego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 60 min testu składającego się z 55 pytań jednokrotnego wyboru, których problematyka obejmowała ogólną wiedzę z zakresu hotelarstwa, turystyki, gastronomii i obsługi konsumenta ze szczególnym uwzględnieniem tematu wiodącego. Komisja Szkolna po ocenie prac konkursowych, wyłoniła dwóch najlepszych uczniów, którzy zgodnie z regulaminem zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych i będą w styczniu reprezentować naszą szkołę na zawodach okręgowych w Rzeszowie. . Najlepszymi okazali się: Krystyna Kurnyta z kl. 3hb i Ewelina Skoczułek z kl. 3 ha
 • W dniu 10.11.2010 klasa 2ż technikum żywienia i gospodarstwa domowego przygotowała wspólnie z szkolnym zespołem muzycznym, akademię z okazji Odzyskania Niepodległości. Wychowawca klasy Krzysztof Indyk, opiekunowie zespolu Renata Szelc, Robert Bodziak, dekoracja Ewa Szwarczyk (pedagog szkolny)
 • 1 listopada wolontariuszki z naszej szkoły kwestowały na rzecz Towarzystwa Brata Alberta. W tym dniu uczennice klas: 1a i 1h od wczesnych godzin rannych pełniły dyżur na cmentarzu Posada w Sanoku. Wolontariuszami opiekowała się prof. B. Bekier
 • REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO TURNIEJU WIEDZY „Jeden z dziesięciu – Chopin wciąż żywy” oraz pula pytań.
 • W dniu 25 października uczniowie klasy 4l i 4a, pod opieką p. Renaty Słyszyk i p. Małgorzaty Chomiszczak, wzięli udział w festiwalu filmowym „WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie”, który odbywa się w Galerii Sanockiej. Obejrzeli filmy: „Zaginieni” o sytuacji w Czeczenii oraz „Heroina w Kabulu” o nastoletnich narkomanach w stolicy Afganistanu.
 • Uczennice klasy 2a: Justyna Fornal, Klaudia Jakubowska, Martyna Osękowska i Patrycja Stabryła opracowały scenariusz filmu ekologicznego "Dbaj o środowisko", Justyna go wyreżyserowała, a Karol Fill z klasy 4l zrobił zdjęcia. Film wysłano na konkurs ogłoszony na platformie "osobiscie-segreguje.org.pl". Wyniki rywalizacji poznamy w grudniu.
 • W dniach 8-9 października 2010 grupa wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką prof. J. Rudego i prof. B. Bekier przebywała na szkoleniu w Zboiskach. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, bhp pracy wolontariusza - i nie tylko, samoobrony, pogłębiali swoją wiedzę na temat "dopalaczy". Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez pana Zygmunta Natera. Wymieniali swoje doświadczenia z pracy z wolontariuszami innych szkół. Czas spędziliśmy pracowicie i bardzo miło.
 • 14.10.2010 Dzień Nauczyciela
 • W dniach 1-2 października odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zebrano 2010 kg ZSEE (w tym najwięcej telewizorów, komputerów i monitorów), który został odebrany przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Informacja o zbiórce ukazała się w 39 i 41 numerze Tygodnika Sanockiego. Wywiad z Szymonem Stachem oraz panią profesor Wiesławą Imbierowicz przedstawiła Telewizja Obiektyw (www.tvobiektyw.pl) w relacji z 5 października. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Alina Lipka, Magdalena Zając, Wiesława Imbierowicz oraz Małgorzata Chomiszczak.
 • 1.10.2010 Konkurs "Kreatywni dla Europy". Dwie drużyny złożone z uczniów klas trzecich znalazły się wśród 15 zespołów młodzieżowych z całej Polski zakwalifikowanych do finału ogólnopolskiego konkursu wiedzy „Kreatywni dla Europy”.
 • 24 września 2010 wolontariusze licznie włączyli się w zbiórkę żywności dla potrzebujących. Po raz kolejny uczniowie nasi zbierali artykuły tym razem w sklepie KAUFLAND. Owocem ich pracy były bardzo duże ilości produktów. W akcję włączyli się wolontariusze z klas: 1h, 1ż, 2a, 2ż i 3ż.
 • W dniu 24 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Imprezę zorganizowali nauczyciele języków obcych. Została wykonana gazetka przedstawiająca słownictwo związane ze śniadaniem angielskim, niemieckim i francuskim. Obok biblioteki poszczególne grupy językowe zaprezentowały stoły śniadaniowe, a uczniowie mogli zobaczyć, co je się na śniadanie w Anglii, Niemczech i Francji. Na lekcji 4 w sali 204 odbyła się wspólna zabawa, w której brali udział uczniowie klas 1a, 1ż i 2ż, a także trzyosobowe zespoły reprezentujące każdą grupę językową. Młodzież zaprezentowała swoje umiejętności w zakresie idiomów, cytatów, słownictwa, a także wzięła udział w teleturnieju „Jaka to melodia?”.
 • 23-25.09.2010 uczniowie naszej szkoły i jednocześnie sympatycy Koła turystycznego PTSM i PTTK, wzięli udział w XIV Wojewódzkim Rajdzie Szkół Ponadgimnazjalnych "Wetlina 2010". Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Sabina Pelc-Szuryn oraz Robert Bodziak
 • W dniu 23.09.2010 uczniowie klas maturalnych razem z opiekunami: p. Moniką Drwal, p. Magdą Krypel i z p. Ewą Szwarczyk uczestniczyli w Salonie Maturzystów w Rzeszowie. Wyjazd został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W Rzeszowie przyszli maturzyści uczestniczyli w wykładach na temat Matury 2011, a takze mieli szansę wziąć udział w targach zorganizowanych przez uczelnie z całego kraju. Dzięki temu mieli oni szansę nie tylko dostać informator na temat danej uczelni, ale także porozmiawiać z jej studentami i dzięki temu dowiedzieć się z pierwszej ręki jaka jest dana uczelnia. Wyjazd był bardzo udany.
 • 23 września, klasa 1u wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę integracyjną do Międzybrodzia. Zwiedzano zabytkową cerkiew ( obecnie kościół rzymsko-katolicki p.w. Trójcy Św. ), grobowiec rodziny Kulczyckich w kształcie piramidy oraz podziwiano piękne widoki doliny Sanu. Na zakończenie wycieczki rozpalono ognisko i pieczono kiełbaski.
 • Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2010/2011
 • 18-21.08.2010 wycieczka na Pojezierze Augustowskie oraz Litwę- Wilno, Kowno i Troki