Praktyka zawodowa w Irlandii w ramach Erasmus+

IMG_0849 IMG_1116 IMG_1130 IMG_1599 IMG_1690 IMG_1879 IMG_2256 IMG_2545 IMG_2564

 

 

 

W dniach 30.09 – 25.10.2019 r. dwudziestu uczniów z klasy 3a i 3l przebywało na praktyce zawodowej w Irlandii, w Sligo – pięknie położnym miasteczku na nad Oceanem Atlantyckim. Podczas pobytu uczniowie pracowali w różnorodnych i ciekawych zakładach pracy, m. in. w supermarketach TESCO i Mr’ Price, w biurze rachunkowym, w sklepach sieci CENTRA, w galerii sztuki The Model, a nawet w warsztacie samochodowym. Wszystkie te firmy gwarantowały staże wysokiej jakości, realizowały uzgodniony ze szkołą program, który posiada wiele walorów edukacyjnych i umożliwił zdobycie wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie.

W wolnym czasie młodzież brała udział w licznych wycieczkach, które umożliwiły im poznanie przepięknej okolicy malowniczego miasta Sligo. Szczególnie atrakcyjne były wycieczki na klify Slieve League oraz do stolicy Irlandii Dublina, gdzie uczniowie poznali historię i zabytki tego pięknego miasta. Podczas pobytu odbyły się dwa specjalistyczne szkolenia, podczas których uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi programami księgowymi, stosowanym w firmach irlandzkich, a także poznać zasady funkcjonowania podatku VAT, jak również  funkcjonowanie firmy transportowej. Młodzież była zakwaterowana u rodzin, co sprawiło, że  ważnym elementem stażu było też poznanie kultury irlandzkiej i podniesienie kompetencji językowych. Koordynatorem projektu była prof. R. Gromek, a opiekę nad młodzieżą sprawowały prof. B. Bogdan
i prof. R. Słyszyk.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.