Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Mistrzowie i Patrioci

Znalezione obrazy dla zapytania mistrzowie i patrioci konkurs Z największą przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Martyna Niżnik z klasy 4ż zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i Patrioci” organizowanym przez Fundację Instytut Łukasiewicza pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Martyna zainspirowana życiorysem naszego lokalnego tenisisty, trenera i działacza sportowego Śp. Eugeniusza Czerepaniaka przygotowała pracę na jeden z trzech tematów, tj. „Który z mistrzów polskiego sportu zaangażowany w walkę o losy Ojczyzny jest Ci najbliższy? Napisz, dlaczego jego życiorys może być inspiracją i stanowić wzór patriotyzmu”. Warto nadmienić, że na konkurs napłynęło 1200 prac z całej Polski. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się 10 grudnia 2019 r. w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP, a zwycięska praca ukaże się w wydawnictwie podsumowującym projekt. Pragniemy przypomnieć, że w konkursie o laur zwycięstwa aplikowało jeszcze czterech naszych uczniów, a byli to: Marta Szyca, Sandra Guśtak, Aleksander Redman oraz Maria Basarab. Do udziału w konkursie zachęcił oraz postacią Śp. Eugeniusza Czerepaniaka zainspirował Janusz Rudy. Gratulujemy Martynie oraz jej opiekunce prof. Joannie Albigowskiej, pod kierunkiem której została przygotowana zwycięska praca.

Wystawa z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Znalezione obrazy dla zapytania święto niepodległości 2019 Zapraszamy oraz zachęcamy do obejrzenia wystawy przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wystawa „Mistrzowie i Patrioci” prezentuje wybitne grono sportowców II RP, którzy odznaczyli się szczególnymi zasługami dla kraju. Wystawa zlokalizowana jest na I piętrze obok biblioteki szkolnej. Ekspozycję przygotowały w ramach przedmiotu wychowanie fizyczne dziewczęta z klasy 3h: Burka Oliwia, Głód Mariola, Guśtak Sandra, Irvolino Luana, Inglot Aleksandra, Miazga Anna oraz Przyboś Natalia. Opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawował Janusz Rudy. Materiały do wystawy zostały pozyskane ze strony internetowej: http://mistrzowieipatrioci.pl/bohaterowie/

IMG_20191107_130656  IMG_20191107_130607  IMG_20191107_130445  IMG_20191107_161742  IMG_20191107_130822