Komunikat dla konsumentów

W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli w dniu 17 kwietnia 2019 r. (środa) będą wydawane obiady abonamentowe. Niewykorzystane – z powodu strajku – bloczki będą rozliczone w abonamencie majowym.

Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat dla uczniów i rodziców

W związku z zawieszeniem strajku nauczycieli informuję, że od 17 kwietnia 2019 r. (środa) lekcje odbywają się zgodnie z tygodniowym planem.

Klasyfikacja klas maturalnych odbędzie się 24 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 14.00.

Oświadczenie nauczycieli Zespołu Szkół nr 1

Szanowni Państwo,

8 kwietnia 2019 roku sanockie szkoły przystąpiły do akcji strajkowej. Nasze działania nigdy nie były wymierzone przeciwko uczniom, rodzicom ani też nie miały wydźwięku politycznego. Ich celem było przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu bardzo trudnej sytuacji w polskiej oświacie. Jednak, mając na uwadze dobro naszych uczniów, postanowiliśmy zawiesić strajk, aby przeprowadzić klasyfikację i umożliwić im ukończenie szkoły oraz otworzyć drogę do dalszej edukacji.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do społecznego dyskursu i wyrazili swoją troskę o stan polskiej oświaty. Wierzymy, że będzie to początek pozytywnych zmian oczekiwanych przez wiele środowisk. Nasze postulaty pozostają aktualne, solidaryzujemy się z tymi, którzy kontynuują akcję strajkową i wyrażamy gotowość do jej ponownego podjęcia.

Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Sanoku