Konkurs kulinarny dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych

033 — kopia 052 — kopia177 — kopia 071 — kopia009 — kopia

 

 

 

W dniu 19 marca 2019 roku w ZS nr1 odbył się konkurs kulinarny dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych pod hasłem  ,, Desery w nowoczesnej odsłonie”. 

Konkurs miał formę rywalizacji międzyszkolnej, którego głównym celem była promocja i rozwijanie zainteresowań sztuką cukierniczą, zwrócenie uwagi uczniów na kształtowanie prozdrowotnych zachowań poprzez promocję aktywnego stylu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych, wymiana zainteresowań gastronomicznych. Przed rozpoczęciem konkursu uczestnicy wzięli udział w  warsztatach cukierniczych, które odbyły się dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Garbacika szefa kuchni Hotel Arłamów **** , prowadzącemu dziękujemy za szereg dobrych praktyk i cukierniczych inspiracji, a młodzieży za czynny udział! Tego typu zajęcia pozwalają uczniom na bliższe zetknięcie się z zawodem i pomagają  w  podjęciu decyzji co do przyszłego kształcenia.

Na uczniów czekała kompletna zastawa stołowa, stanowiska robocze wyposażone w narzędzia potrzebne do pracy oraz surowce do sporządzenia zadania konkursowego, każdej grupie towarzyszyła osoba techniczna, uczeń z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem podczas zmagań konkursowych. Uczniowie zaserwowali jury wyjątkowe desery, opracowane według autorskich przepisów. Komisja zwracała uwagę na bezpieczne i higieniczne warunki wykonania zadań, sprawność w posługiwaniu się sprzętem kuchennym, oceniano również walory organoleptyczne przyrządzonego deseru oraz sposób prezentacji. Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwało jury w składzie: dyrektor Maria Pospolitak, doradca kulinarny firmy Neogast Jacek Paraniak, Grzegorz Garbacik szef kuchni Hotel Arłamów **** .

Po podsumowaniu punktów wyłoniono laureatów.

  1. Paulina Borawska, Łukasz Pilecki – Szkoła Podstawowa nr 8 w Sanoku – Croquembouche
  2. Patrycja Nowakowska, Weronika Kłos – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa w Trepczy- „Czekoladowa otchłań”
  3. Karolina Niemczyk, Mateusz Sztorc – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Porażu- Tort lodowy

III. Chiara Bova, Ola Krawiec, Oliwia Kielar– Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku – „Leśne runo”-

Wyróżnienie- Paulina Dąbrowska, Anita Kopczyk – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej – Sernik z malinami i kruszonką. Zwycięzcy otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Sponsorami nagród rzeczowych były firmy:  Neogast – patron  i oficjalny sponsor konkursu, Hotel Arłamów,  Nestle’ Professional, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Sanoku, Zakład Przetwórstwa Mięsnego ,,Kabanos’’ sp. zoo, oraz firma MirClean – reprezentowana przez właściciela Mirosława Styczyńskiego. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy organizacji konkursu, a jurorom za poświęcony czas. Na zakończenie konkursu odbył się pokaz freestyle prowadzony przez uczniów 2ż.

077 — kopia 343 313 266 260 258 233177 — kopia 132
114 — kopia 104 — kopia 103 — kopia 090 — kopia

011 — kopia

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.