Pierwsze „Igrzyska Hotelarskie”

P1020305 1 P1020245P1020195 P1020231

 

 

 

19 marca w Zespole Szkół nr 1 odbyły się dwa konkursy zawodowe. Jeden – dla miłośników gastronomii – „Desery w nowoczesnej odsłonie”, drugi – dla znawców hotelarstwa – „Igrzyska hotelarskie”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Sanoku oraz Hotel Arłamów****. Konkurs dla hotelarzy składał się z sześciu różnorodnych konkurencji, w których młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów musiała wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi niezbędnymi do pracy w hotelu.

Rywalizację uczestnicy rozpoczęli od testu wiedzy związanej z branżą hotelarską i turystyczną. W kolejnych konkurencjach: malowanie twarzy, kreacje balonowe i dekoracyjne składanie serwetek uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem do konkurencji oraz dużą kreatywnością w tworzeniu swoich prac. Uczestnicy równie dobrze poradzili sobie z komunikacją w języku angielskim, w różnorodnych sytuacjach, które mogą się przytrafić osobom pracującym w hotelu. Na zakończenie odbyły się konkurencje: „sprawny bagażowy”, „sprawna pokojówka”, które w humorystyczny sposób pokazywały umiejętności zawodowe hotelarza: zręczność, refleks i dokładność.
Jury, którego członkiem był m.in. pan Krzysztof Popowicz, menadżer F&B Hotelu Arłamów, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porażu: Emilia Krawczyk, Adrian Wojtkowski, Oliwia Krawczyk.
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porażu: Aleksandra Kruczek, Martyna Bil, Daniel Torba.
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku: Wiktoria Kostecka, Gabriela Oleniacz, Rilla Ramadani.
Organizatorki konkursu hotelarskiego, pani Ewa Starego i pani Renata Gromek, dziękują sponsorom, którzy ufundowali bardzo atrakcyjne nagrody: Hotelowi Arłamów **** (vouchery na basen i ściankę wspinaczkową w hotelu), Energy Fitness Club w Sanoku (karnety na siłownię), Sanockiemu Domowi Kultury (wejściówki do kina), Restauracji Pod Zegarem (voucher do restauracji), firmie Turismusan (spływ kajakowy). Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora (ZS nr 1 w Sanoku) t-shirty.

P1020255 P1020252 P1020251 P1020244 P1020243 P1020232 P1020191 P1020187 P1020178P1020167

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.