Damian Kopczyk – Finalista XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

LRM_EXPORT_16938286950774_20190304_231949169Uczeń czwartej klasy technikum logistycznego Damian Kopczyk został finalistą XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Etap centralny olimpiady odbył się 1 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Damian Kopczyk na etapie centralnym olimpiady w czasie 120 minut rozwiązywał 8 stron tabel i zadań.

 Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni z 8,3 tysiąca uczniów reprezentujących 314 szkół z całej Polski.

  LRM_EXPORT_6079554745900_20190305_104314541   

 1 marca kilka minut po 11.00 młodzi adepci logistyki mogli otworzyć finałowe arkusze i przystąpić do rozwiązywania konkursowych zadań. Zakres prac obejmował m.in. zadania z zapasów, magazynowania, transportu, dystrybucji oraz tłumaczenie zwrotów logistycznych na język angielski.

– Uczestnicy Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – finaliści są już zwycięzcami, gdyż reprezentują najwyższy poziom wiedzy z zakresu logistyki – na wstępie zaznaczył dr hab. inż. Marek Fertsch profesor nadzwyczajny, prowadzący etap centralny olimpiady.

– Obserwujemy dynamiczne zmiany otoczenia rynkowego i zdajemy sobie sprawę, jak istotna jest edukacja przyszłych ekspertów z obszaru transportu i logistyki. Promowanie aktualnej wiedzy z obszaru TSL wśród młodych ludzi, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy, jest okazją do przekazania najlepszych praktyk i doświadczeń oraz wykreowania autentycznej zawodowej pasji. Jesteśmy przekonani, że zaprocentują one z chwilą wejścia w zawodowe życie. Korzystają na tym nie tylko sami uczestnicy i laureaci olimpiady, ale także firmy takie jak DPD Polska, które mają wpływ na kształcenie swoich przyszłych kadr –podkreśla Rafał Nawłoka, Prezes Zarządu DPD Polska, Złotego Sponsora Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

 Na temat udziału w olimpiadzie wypowiedział się również nasz finalista, gdyż to Damian jest właściwą osobą, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach:

 – Kiedy zostałem poinformowany, że dostałem się do finału OOL byłem niesamowicie zaskoczony. Znalezienie się wśród 75 najlepszych uczestników OOL było dla mnie dużym wyróżnieniem, a zrazem potwierdzeniem tego, że ciężka praca prędzej, czy później zostanie nagrodzona. Bez względu na wynik końcowy, cieszę się, że mogłem być częścią tegorocznego finału. Stałem się bogatszy o kolejne cenne doświadczenie, które jest dla mnie bardzo ważne. Jak widać uczestnictwo w olimpiadzie kryje za sobą wiele pozytywów, dlatego z czysty sumieniem polecam udział w olimpiadzie swoim młodszym kolegom.

Sam awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest ogromnym osiągnięciem, dlatego wszyscy finaliści mogą liczyć m.in. na zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz na dostanie się w pierwszej kolejności na kierunki logistyczne wyższych uczelni.

 Gratulujemy i życzymy właściwych wyborów i trafnych decyzji w dorosłym życiu.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.