Siódma edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego

IMG_8595 IMG_8596 IMG_8597 IMG_8598 IMG_8599 IMG_8600

W dniu 05 marca 2019 r. odbyła się w Zespole Szkół Nr 1 w Sanoku siódma edycja szkolnego konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego dla klas pierwszych i drugich. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów językiem niemieckim i krajami niemieckiego obszaru językowego oraz motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy. Motywacja była tym większa, że na finalistów czekają atrakcyjne nagrody,które udało się pozyskać organizatorkom konkursu dzięki wsparciu sponsorów.
Uczniowie mieli okazję do zdrowej rywalizacji związanej z tym zakresem tematycznym, dlatego konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i uznaniem młodzieży. W konkursie udział wzięło 22 uczniów z następujących klas: 1a, 1l, 1h, 1ż, 2a, 2l, 2h i 2ż. Test konkursowy składał się z 50 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 50 punktów.
I miejsce zajęła Izabela Jarosz (kl. 1ż), II miejsce Seweryn Sybidło (kl. 1a), a III miejsce Karolina Chylińska (kl. 2a). Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycielki języka niemieckiego p. Dorota Biernikiewicz  i p. Renata Słyszyk oraz pedagog szkolny p. Ewa Szwarczyk.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.