XXIII Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

103 117 Uczennice  Adrianna OlechniewiczAnna Ziemlewicz  z klasy 4ż technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięły  udział w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematem wiodącym  tegorocznej Olimpiady były „Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”.  Jak co roku, odbyła się ona w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie. W zmaganiach uczestniczyło   52 uczniów z 27 szkół z województwa podkarpackiego.
Poza testem dla uczestników zostały zorganizowane atrakcje, m.in. spacer po Rzeszowie, zwiedzanie Muzeum Mleczarstwa, gry i zabawy językowe z hiszpańskiego i włoskiego  oraz wysłuchali wykładu „Znaczenie  technologii gastronomicznej w racjonalnym żywieniu człowieka” wygłoszonego przez prof. dr hab. Józefa  Korczaka  wykładowcy z  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznania. Opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów gastronomicznych Krzysztof Indyk.