Dni Otwarte ZS1 u logistyków – z perspektywy uczniów z kierunku TL

Logistycy w nowej pracowni logistycznej zaprezentowali system zarządzania magazynem z zastosowaniem kolektorów danych do odczytywania kodów kreskowych towarów.

DSCN3802 DSCN3808 DSCN3812 DSCN3818
Uczniowie w ciekawej prezentacji pokazali również futurystyczne środki transportu, które kiedyś być może będą wykorzystywane w przewozach i komunikacji. Gośćmi specjalnymi logistyków byli pracownicy firmy transportowej, Agnieszka Adamska i absolwent ZS1 Tomasz Mateja: przybliżyli oni wszystkim działanie systemu viaToll, zagadnienia czasu pracy kierowców oraz transportu towarów ponadgabarytowych i substancji niebezpiecznych. Ciekawym elementem tego spotkania były inscenizowane symulacje pracy firm kurierskich DHL i UPS oraz elementy logistyki transportowej dotyczące oznaczeń typów dróg w Polsce i w Europie.
Dni Otwarte u logistyków tworzyli przede wszystkim uczniowie klas 2l, 3l i 4l. Wszystkie zagadnienia, związane z wiedzą i umiejętnościami, przekazali w sposób profesjonalny, a niekiedy humorystyczny.

DSCN3759    DSCN3922    DSCN3927    DSCN3973    DSCN3904

DSCN3880    DSCN3871    DSCN3834   DSCN3827

Poniżej prezentujemy wywiad z Konradem, Damianem, Jarkiem, Maksem i Kariną, to oni wśród wielu innych uczniów, tworzyli Dni Otwarte ZS1.

 Maks 2L

Co przedstawiałeś podczas Dni Otwartych ZS1?

W czasie Dni Otartych ZS1 przede wszystkim przedstawiałem mały fragment tego o czym się uczymy – system identyfikacji towarów w logistyce, a także naszą nową pracownię logistyczną, która jest wyposażona w program logistyczny (WMS – system zarządzania magazynem) oraz różnego rodzaju urządzenia, które znacznie ułatwiają pracę, a także pozwalają rozwijać moje umiejętności i pasję.

Czy to czego uczymy się obecnie, wygląda tak, jak to sobie wyobrażałeś wybierając kierunek TL?

Kiedy stawiałem na wybór tego kierunku w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku przyznam szczerze, że nie do końca wiedziałem czym jest logistyka. Wcześniej wiele czytałem o tym kierunku, natomiast głównie opierałem się na wrażeniach z dni otwartych w tej szkole. Byłem świadomy, że był to tylko fragment tego o czym uczą się uczniowie, którzy prezentowali ten kierunek, bowiem nie da się wszystkiego, co wartościowe w tym kierunku, przedstawić w kilka minut. Muszę podkreślić jednak, że „logistyka” najbardziej do mnie przemawiała ze wszystkich opcji do wyboru i wierzyłem, że dobrze się w tym odnajdę – tak też się stało. Mogę więc śmiało powiedzieć, że to czym się zajmujemy przerosło moje wyobrażenia, oczekiwania i jest to dziedzina nauki, którą chciałbym dalej poznawać i uczyć się.

Jak przebiegały Dni Otwarte ZS1?

Dni Otwarte w naszej szkole to bardzo intensywny czas. Przekonał się o tym każdy, kto miał nawet mały wkład w to przedsięwzięcie. Kilkaset uczniów odwiedziło naszą szkołę, zobaczyło czym się zajmują poszczególne kierunki oraz jakie umiejętności i wiedzę posiadają uczniowie naszej szkoły. Na przykładzie moich kolegów i koleżanek z klasy, z którymi prezentowałem kierunek technik logistyk w pracowni logistycznej mogę powiedzieć, że był to bardzo „zabiegany czas”, w który włożyliśmy dużo pracy, ponieważ do pracowni wchodziła grupa, po grupie, a wszystko było dokładnie rozplanowane i dopięte „na ostatni guzik”.

Osobiście uważam, że wszystko przebiegło pomyślnie, a na uczniach odwiedzających nas, wywarliśmy pozytywne wrażenie.

Karina 2L

Co przedstawiałaś podczas Dni Otwartych ZS1?

W czasie Dni Otartych ZS1 przedstawiałam przesunięcie między regałami za pomocą kolektora danych z zastosowaniem nowego programu handlowo – magazynowego ENOVA 365, w który wyposażoną jest nasza nowa pracownia logistyczna.

Jak przebiegały Dni Otwarte ZS1?

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjum mieli świetną okazję, aby zapoznać się
z kierunkami jakie oferuje nasza szkoła poprzez obejrzenie przygotowanych przez nas prezentacji,
a także mieli szanse zapoznać się z budynkiem i obejrzeć dokładnie każdą salę. Dni Otwarte przebiegły bardzo sprawnie, młodzież wykazała się dużym zainteresowaniem i każdy chętnie brał udział w naszych pokazach.

Czy to czego uczymy się obecnie, wygląda tak, jak to sobie wyobrażałeś wybierając kierunek TL?

Jestem zadowolona ze swojego wyboru, kierunek technik logistyk jest idealnym kierunkiem dla mnie, jestem osobą przedsiębiorczą, umiem podejmować szybko decyzje, nie mam też problemu
z nawiązywaniem nowych znajomości, nawet z osobami z zagranicy.

 Czy wiążesz swoją przyszłość z logistyką?

Tak, myślę ze logistyka to świetny kierunek i chcę poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Myślę

o studiach logistycznych i pracy w centrach logistycznych i spedycyjnych.

 Konrad 4L

 Czym zajmowałeś podczas Dni Otwartych ZS1?

 W czasie Dni Otartych ZS1 zajmowałem się podkładami muzycznymi, sprawami technicznymi
i elementami, które dodały naszej prezentacji humorystyczny akcent.

Czy to czego uczyłeś się przez 4 lata, wygląda tak, jak to sobie wyobrażałeś wybierając kierunek TL?

 Moim zdaniem tak, szkoła spełniła wszystkie moje oczekiwania. Jestem bardzo zadowolony
z mojego wyboru, którym jest technik logistyk, po 4 latach nauki w tej szkole na pewno nie zamieniłbym tego kierunku na żaden inny. Nasi nauczyciele świetnie przygotowują nas do egzaminów, zdawalność jest naprawdę wysoka. To był świetny wybór!

 Jak przebiegały Dni Otwarte ZS1?

 Dni Otwarte przebiegały bardzo sprawnie, cała organizacja naprawdę nie miała nic do zarzucenia.
W naszej prezentacji były ukazane elementy naszego zawodu do których podeszliśmy z humorem. Myślę, że taki rodzaj prezentacji na pewno przypadł do gustu uczniom ze szkół podstawowych
i gimnazjum.

Czy wiążesz swoją przyszłość z logistyką?

 Tak, oczywiście. Logistyka jest bardzo przyszłościowym kierunkiem, planuje wybrać się na studia do Rzeszowa na kierunek logistyczny, co będzie trudne do osiągnięcia, ponieważ progi punktowe są naprawdę bardzo wysokie. Mam nadzieję, że dam rade osiągnąć swój cel, gdyż wierzę, że jesteśmy dobrze przygotowani przez nauczycieli do zawodu logistyka.

Jarek 3l:

Kogo przedstawiałeś podczas Dni Otwartych ZS1?

Odgrywałem role profesora, który przybył z przyszłości i przedstawiałem nowoczesne środki transportu.

Czy to czego uczymy się obecnie, wygląda tak, jak to sobie wyobrażałeś wybierając kierunek TL?

To co zostało przedstawione podczas Dniach Otwartych jest bardzo dobrym przykładem tego czego uczymy się.

Jak przebiegały Dni Otwarte ZS1?

Od wczesnych godzin zaczęliśmy pracę nad moim wyglądem profesora z przyszłości, następnie gdy wszystko było już gotowe, zaczęła przychodzić młodzież, aby zobaczyć nasz kierunek.

Czy wiążesz swoją przyszłość z logistyką?

To jest bardzo dobry kierunek, który rozwija moje możliwości, co wiąże się ze znalezieniem właściwej pracy w przyszłości, więc jak najbardziej chcę to kontynuować.

Damian 4l:

Co przedstawiałeś podczas Dni Otwartych ZS1?

Gównie przedstawiałem nasz kierunek, byłem koordynatorem odpowiedzialnym za całą organizację tego przedstawienia, aby logistyka była jak najlepiej pokazana i odebrana przez młodzież, która nas odwiedziła.

Czy to czego uczyłeś się przez 4 lata, wygląda tak, jak to sobie wyobrażałeś wybierając kierunek TL?

Podczas Dni Otwartych tworzyłem scenariusz przedstawienia TL, gdyż mam już pełną wiedzę
z dziedziny logistycznej. Nie jestem zawiedziony, że przyszedłem do tej szkoły.

Jak przebiegały Dni Otwarte ZS1?

Odwiedzającej nas młodzieży staraliśmy się przedstawić w wesoły sposób nasz kierunek, wiedza przeplatała się z humorem, po to, aby jak najlepiej zachęcić ich do wyboru dobrego kierunku –zawodu technik logistyk.

Czy wiążesz swoją przyszłość z logistyką?

Zdecydowanie tak, szkoła ta pozwoliła mi jeszcze bardziej polubić logistykę i zachęciła do dalszego kontynuowania logistyki na studiach, myślę także o specjalizacji związanej z pracą na lotnisku.

Wywiad przeprowadziły, Klaudia i Ilona z klasy 2l.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.