PAULINA BUŁDYS WOLONTARIUSZKĄ ROKU 2018!

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony z inicjatywy ONZ jako wyraz uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. W Sanoku, w  auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  odbyła się uroczysta Gala, której organizatorem wraz z Powiatowym Centrum Wolontariatu był Zespół Szkół nr 5. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu na „Wolontariusza Roku 2018”. Ten zaszczytny tytuł otrzymała uczennica naszej szkoły, aktywnie działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu – Paulina Bułdys z klasy 3a. Jest nam niezmiernie miło, że kapituła konkursu doceniła trud i zaangażowanie naszej uczennicy. Paulina regularnie bierze  udział w zbiórkach żywności dla potrzebujących; kwestach: na rzecz WOŚP, sanockiego szpitala, czy też lokalnych stowarzyszeń. Angażuje się we wszystkie akcje charytatywne, zarówno te cykliczne takie jak: Wigilia na sanockim Rynku, Śniadanie Wielkanocne, Olimpiada dla Niepełnosprawnych, Szlachetna Paczka  czy też  spontaniczne, wynikające z potrzeby chwili takie jak: rejestracja potencjalnych dawców szpiku fundacji DKMS, szkolne zbiórki dla pogorzelców czy osób dotkniętych chorobą nowotworową.

20181205_115451  20181205_115455  20181205_131905

Sama również zarejestrowała się jako potencjalny dawca szpiku. Od bieżącego roku dołączyła także do fundacji „Sanitas”. Paulina włącza się też w prace wolontarystyczne poza szkołą, np. w fundacji „Dr Clown” niesie radość dzieciom na oddziałach szpitalnych. Nie jest jej również obojętny los zwierząt. Uczennica  wraz z  samorządem szkolnym organizuje zbiórki karmy oraz pracuje w schronisku opiekując się psiakami.

Przy tym Paulina to niezwykle skromna i życzliwa osoba, wyróżnia się kulturą osobistą, a jej codzienna praca niesienia dobra jest godna podziwu. Gratulacje w imieniu całej społeczności szkolnej!

 

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.