Spotkania z panią Edytą Wilk – dawcą szpiku

W piątek, 27 maja odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły z panią Edytą Wilk, która cztery lata temu została dawcą szpiku. Uratowała w ten sposób życie swojej genetycznej bliźniaczki Martiny, pochodzącej ze Słowacji. Pani Edyta opowiadała o rejestracji i sposobach oddawania szpiku. Podkreślała, że to musi być świadoma decyzja, a nie pod wpływem emocji. Rejestracja, to kwestia kilku minut, pobierany jest wymaz z policzka i wypełniane są niezbędne formularze. Rejestracja jest ogólnoświatowa. Wiele osób obawia się, że bycie dawcą wiąże się z bólem, wbijaną w kręgosłup igłą. A to nieprawda. Nasz lęk i obawy biorą się raczej z niewiedzy. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wszystkich informacji a także historii Michała, który pochodzi z Sanoka, od kilku miesięcy walczy z chorobą i potrzebuje naszej pomocy. Dlatego ważne jest, aby ta akcja objęła zasięgiem jak największą ilość osób.

sp1  sp3  sp4  sp5

sp6  20180525_111708  20180525_114417