Młodzież Zapobiega Pożarom

Tradycja i historia straży pożarnych, organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej, zasady ewakuacji ludzi i mienia, zabezpieczenia przeciwpożarowe, sprzęt ratowniczo  – gaśniczy, to niektóre z zagadnień z jakimi musieli się zmierzyć: Amelia Kowalczyk (2l), Maciej Królicki (3a) oraz Klaudia Gruszczyńska (1a) podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. 

     DSC_0184       DSC_0192       DSC_0195       DSC_0187 

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Turniej odbył się 24 kwietnia 2018 r. w budynku Wiejskiego Domu Kultury w Niebieszczanach. Opiekę nad młodzieżą sprawował Janusz Rudy.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.