Warsztaty Pizza Freestyle

kfkj Uczniowie klas gastronomicznych: Michał Orawiec, Kacper Przystasz z klasy 1ż oraz Martyna Niżnik, Krystian Zych z  klasy 2ż – technik żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w Warsztatach Pizza Freestyle, które odbyły się w ZS nr 1. Szkolenie poprowadził nasz absolwent Łukasz Pietrzak kucharz z Pizza Restauracja Xavito.
W programie warsztatów było: klasyczne kręcenie i podrzucanie placka, rowerek, przejazd po plecach, karuzela i wiele innych tików, uczniowie zapoznali się techniką przygotowania ciasta Freestyle.
Szkolenie przeprowadzono dzięki wsparciu Stowarzyszenia Sanocki Ekonomik, które funkcjonuje w naszej szkole. Koordynatorem warsztatów był nauczyciel przedmiotów gastronomicznych Krzysztof Indyk.

Sanockie drogi do niepodległości

flaga W dniu 13 marca uczniowie klasy 1a pod opieką p. Joanny Albigowskiej oraz chętni uczniowie klasy 3h i 3l wzięli udział w wykładzie historyka Andrzeja Romaniaka „1918 r. w Sanoku”. Uczniowie klas trzecich wykorzystają zdobytą wiedzę do opracowania trasy wycieczki szkolnej dotyczącej lokalnej historii związanej  z wydarzeniami z czasów I wojny światowej w ramach realizowanego projektu geograficzno-turystycznego.