Lekcje hotelarstwa w praktyce – wycieczka przedmiotowa klasy 3h do Hotelu Arłamów****

W dniu 9 marca 2018 klasa 3h technikum hotelarskiego wraz z prof. E.Starego i wychowawcą prof. A.Wal przebywała na wycieczce w Arłamowie i Przemyślu. Był to wyjazd, który łączył w sobie cele, przedmiotowe, krajoznawcze, integracyjne oraz realizację w praktyce programu specjalizacji ”Organizator imprez okolicznościowych, turystycznych i czasu wolnego”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania czterogwiazdkowego Hotelu „Arłamów”.

 DSC08971 DSC09036 DSC07374 DSC09025 DSC07385

Dzięki uprzejmości personelu zwiedziliśmy cały kompleks, który składa się z trzech budynków i ma swoją niezwykłą historię.  Ogromne wrażenie zrobiło także położenie hotelu, jego infrastruktura oraz wyposażenie w urządzenia najnowszej generacji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od nowoczesnej i na najwyższym poziomie urządzonej strefy rekreacyjno –sportowej. Następnie zwiedziliśmy część gastronomiczną:  trzy restauracje, różniące się nie tylko wystrojem, ale także oferowanym menu, które przybliżył nam kierownik gastronomii. Widząc duże zainteresowanie młodzieży pokazano nam również kawiarnię, lobby bar, klub nocny oraz drewnianą karczmę, idealne do organizowania wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych oraz wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny bazę konferencyjną. Szeroka oferta usług dodatkowych oraz strefa SPA & Wellness, którą oferuje hotel jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybredne potrzeby gości. Następnie zwiedziliśmy cześć mieszkalną i  „Rezydencję” to znaczy „Starą” część kompleksu – miejsce internowania Lecha Wałęsy w stanie wojennym. Podczas pobytu w hotelu mogliśmy obserwować jak w praktyce tętni życie hotelu. Po raz pierwszy widzieliśmy tak  bardzo duży ruch gości w recepcji – obłożenie hotelu wynosiło 100%.

Spotkaliśmy także kolegów z klasy 2h, którzy odbywają praktykę zawodową  – świetnie radzili sobie w recepcji, dziale gastronomicznym i mieszkalnym.

Dalsza część wycieczki związana była z programem turystycznym opracowanym w ramach specjalizacji – organizacja imprez turystycznych. Poznaliśmy historię i zwiedziliśmy atrakcje turystyczne Przemyśla i jego okolic. Podczas wycieczki dopisywała pogoda i dobry humor,
a do domu wszyscy wrócili w świetnym nastroju i pełni wrażeń.

  DSC09018 DSC09040 DSC09051 DSC09055 DSC09056 DSC09057

DSC09069 DSC07368 DSC09089 DSC07405 DSC09110  DSC07365 DSC09106

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.