Finał Okręgowy Olimpiady Prawniczej

W dniu 7 marca 2018 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się Finał Okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Do testu przystąpiło ponad 660 uczniów z całej Polski. Na Podkarpaciu w II etapie z testem zmagało się 140 uczniów, a wśród nich nasza uczennica Joanna Szafran z klasy 2a, kształcąca się zawodzie technik ekonomista.

 DSCN7098                 DSCN7095 

W II etapie uczestnicy Olimpiady mieli 120 minut na rozwiązanie testu złożonego z 50 pytań (jednokrotnego wyboru). Musieli także odpowiedzieć na 6 pytań problemowych. W teście pojawiły się pytania z różnych dziedzin prawa m.in. z historii państwa i prawa, prawoznawstwa, WOS, praw człowieka, Konstytucji, prawa karnego, cywilnego, gospodarczego oraz międzynarodowego i prawa UE. Do III etapu Olimpiady dostanie się tylko 30 najlepszych uczniów. Te osoby w kwietniu powalczą o cenne nagrody. Zajęcie I i II miejsca da możliwość nieodpłatnego studiowania w WSPiA. Dodatkowo finaliści i laureaci mają możliwość podjęcia studiów poza postępowaniem kwalifikacyjnym na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Czy Joanna przejdzie do etapu centralnego, dowiemy się o tym za niespełna dwa tygodnie. Opiekunem merytorycznym był Janusz Rudy.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.