GALA WOLONTARIATU

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, ustanowiony z inicjatywy ONZ jako wyraz uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie. Właśnie tego dnia w  PWSZ  w Sanoku odbyła się Gala Wolontariatu, której organizatorem wraz z Powiatowym Centrum Wolontariatu była nasza szkoła. Podczas uroczystości zaprezentowany został ogromny, bo aż 14 letni dorobek Szkolnego Koła Wolontariatu  w ZS nr 1. Nasi wolontariusze angażowali się i wciąż biorą udział w szeregu działań takich jak: coroczne szkolenia w Zboiskach, szkolenia z zasad racjonalnego żywienia, pomoc przy organizacji i przebiegu Wojewódzkiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, obchodach Światowego Dnia Chorego, Światowego Dnia Sanoczan, wigilii i śniadania wielkanocnego na sanockim rynku. Bierzemy udział w akcjach: „Ziemia Sanocka dla szpitala”;  „Góra Grosza”, „Podziel się posiłkiem”, „Szlachetna Paczka”, „WOŚP”. Kwestujemy  w markecie Carrefour, na cmentarzach, lodowisku MOSIR i wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Na co dzień zaś pracujemy w środowiskach indywidualnych u osób starszych, samotnych lub niepełnosprawnych, u których robimy zakupy, sprzątamy, odwiedzamy, pomagamy w rehabilitacji. W rodzinach zastępczych pomagamy dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów w odrabianiu lekcji. Pomoc drugiemu człowiekowi jest dla nas najważniejsza! Od lat bierzemy udział w licznych konkursach literackich, fotograficznych i innych. W tym roku zgłosiliśmy 6 prac do konkursu literackiego „Człowiek człowiekowi przyjacielem – wolontariusze łamią stereotypy”. Nasza wolontariuszka Klaudia Niebieszczańska została zwyciężczynią konkursu w kategorii szkół średnich! Podczas gali ogłoszono również, że Wolontariuszem Roku została nasza uczennica Weronika Popowicz z klasy 3l! Dziewczyny w nagrodę pojadą do Brukseli! GRATULUJEMY! Gratulacje należą się również p. Alinie Lipce, p. Renacie Gromek, p. Ewie Szwarczyk i p. Krzysztofowi Indykowi, którzy uzyskali zaszczytny tytuł Honorowego Wolontariusza. W części artystycznej gali świetnie zaprezentował się nasz zespół muzyczny „Change for better” oraz genialni aktorzy z kółka teatralnego „Gamo”.

Opiekunowie SKW ( Bożena Bekier, Joanna Matuszek, Bogdan Chomiszczak ) serdecznie dziękują wszystkim wolontariuszom za ich codzienną pracę, zaangażowanie, bezinteresowność i dobre serce!

Pragniemy również podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy wsparli nas w przygotowaniach i organizacji gali.

Podziękowania składamy także naszym sponsorom, którymi byli:

PASS POLSKA SP. Z O.O. ; CIARKO SP. Z O.O.; AUTOMET Group SP Z O.O. ; FIBRAX SANOK SP Z O.O.; INSTAL – BUD SP Z O.O.; BOLESŁAWA WITKOWSKA; GMINA SANOK; FPUH ZYGMAR; PIEKARNIA SANREJ SP. Z O.O.; HERB SP Z O.O.; PIEKARNIA JADCZYSZYN SP Z O.O.; CUKIERNIA S.C. PIERZ JAN I ADAM; PWSZ W SANOKU.

DSCN1138 DSCN1191 DSCN1196 DSCN1221 IMG_20171205_110742

DSCN1237 DSCN1250 DSCN1279 DSCN1293 DSCN1307