Finalista IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Uczeń czwartej klasy technikum logistycznego Jan Fill został finalistą IX Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Etap centralny olimpiady odbył się 3 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Jan Fill na etapie centralnym olimpiady w czasie 120 minut rozwiązywał 6 stron tabel i zadań.  Do finałowej rozgrywki przystąpili najlepsi młodzi logistycy z całego kraju, wyłonieni w eliminacjach szkolnych i okręgowych z prawie 8 tys. uczniów.

P_20170303_104910_HDR   P_20170303_104621   P_20170303_104531_001   20170303_104842

    

3 marca kilka minut po 11.00 młodzi adepci logistyki mogli otworzyć finałowe arkusze i przystąpić do rozwiązywania konkursowych zadań. W tym roku zaskoczeniem mogła być formuła finałowego testu, który w całości poświęcony był jednemu, wiodącemu tematowi. Finaliści musieli opracować szczegółową strategię dla przedsiębiorstwa logistycznego. Zakres prac obejmował m.in. obliczanie kosztów transportu, wyznaczenie współrzędnych magazynów regionalnych oraz dobieranie wariantu sieci dystrybucji.

– Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to prawdziwe święto logistyki. Cieszymy się, że w murach naszej uczelni możemy gościć najwybitniejszych młodych logistyków z całej Polski. Z przyjemnością obserwujemy ich zaangażowanie w przygotowania do konkursu oraz emocje, które temu towarzyszą. Uczestnicy zaskakują swoją wiedzą, umiejętnościami, kreatywnością i analitycznymi zdolnościami. To oni w przyszłości będą odpowiadać za rozwój sektora TSL – podkreśla prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Sam awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest ogromnym osiągnięciem, dlatego wszyscy finaliści mogą liczyć m.in. na zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

 Gratulujemy i życzymy właściwych wyborów i trafnych decyzji w dorosłym życiu.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.