21. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

13 stycznia 2017r. Diana Izdebska z klasy 4ż i Kamila Śpiewak z klasy 3g technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych wzięły udział w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematem wiodącym  tegorocznej Olimpiady były „Produkty zbożowe – technologia i rola w żywieniu”. Jak co roku, odbyła się w Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie. W zmaganiach uczestniczyło 54 uczniów z 28 szkół z województwa podkarpackiego. Poza testem dla uczestników zostały zorganizowane atrakcje, m.in. spacer po Rzeszowie, zwiedzanie Muzeum Mleczarstwa oraz zajęcia rzeźbienia w karmelu i masie cukrowej. Reprezentantkom najbardziej spodobały się zajęcia cukiernicze. Oprócz tego dla wszystkich przygotowano wykład związany z tematyką konkursu.  Opiekunem uczniów był nauczyciel przedmiotów gastronomicznych Krzysztof Indyk.

031 028 022 015 014 006

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.