Seminarium w Yad Vashem w Izraelu

17. Dolina Gmin Q-Smart_II_PLUS_20160917_15094414

W dniach 11–19.09.2016 roku. w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu w Jerozolimie odbyło się seminarium dla nauczycieli z województwa podkarpackiego. Nauczyciele, wśród których była nauczycielka historii z naszej szkoły- Pani Joanna Albigowska poznawali historię Żydów, przyczyny i przebieg Zagłady oraz kulturę i historię współczesnego Izraela. Zajęciom warsztatowym towarzyszyły spotkania z ekspertami, historykami i praktykami nauczania o Holokauście. Uczestnicy seminarium mieli także możliwość zapoznania się z różnorodnymi, niezwykle bogatymi zasobami edukacyjnymi Instytutu Yad Vashem.
Zajęcia te organizowane są cyklicznie i gromadzą nauczycieli oraz pracowników naukowych z różnych województw, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat wydarzeń z czasów II wojny światowej, a także edukować młodzież w tym kierunku. Seminarium odbywało się w ramach projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” i było współorganizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz Instytut Yad Vashem w Jerozolimie, gdzie koordynatorami byli wybitni znawcy tematyki i pracownicy Instytutu -Alex Dancyg i Orit Margaliot.
Warunkiem uczestnictwa w owym seminarium było zainteresowanie nauczyciela szeroko pojętą tematyką żydowską i podejmowanie wraz z uczniami szeregu działań związanych z tą właśnie tematyką.
Zanim nastąpił wylot do Izraela Pani Albigowska uczestniczyła w spotkaniach w Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie oraz na konferencji w ośrodku szkoleniowym ORE w Sulejówku.
90 godzin zajęć w Yad Vashem i 13 godzin zajęć w Warszawie dało Pani Albigowskiej tytuł edukatora nauczania o holokauście.
Oprócz warsztatów, ćwiczeń i wykładów w Yad Vashem nauczyciele zostali też zapoznani z poezją, pieśniami i tańcami żydowskimi, jak również odbyli wycieczkę po północnej części Izraela- Galilei, zwiedzając min. Nazaret i Kanę Galilejską. Zwiedzali też stare Miasto w Jerozolimie.

Q-Smart_II_PLUS_20160919_101019 Q-Smart_II_PLUS_20160919_082440 Q-Smart_II_PLUS_20160917_155426 Q-Smart_II_PLUS_20160917_150944 Q-Smart_II_PLUS_20160918_231104 18. 4. Makieta Yad Vashem 3. Drzewko Ireny Sendler w Yad Vashem 1.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.