Wycieczka przedmiotowa klas pierwszych „Szlakiem sakralnych śladów wielokulturowości regionu”

DSC01075 DSC01062 DSC01059 DSC01058

 

 

 

 

29 września 2016 41 uczniów klas pierwszych miało okazję zobaczyć miejsca świadczące o tym, że nasz region jest nie tylko piękny, ale też wyjątkowy ze względu na bogactwo i różnorodność kulturową jego mieszkańców. W ramach wycieczki przedmiotowej z wiedzy o kulturze uczniowie udali się do Morochowa, gdzie zwiedzili zabytkową cerkiew i wysłuchali prelekcji ks. Juliana Feleńczaka – proboszcza parafii prawosławnej. Następnym etapem była Komańcza i spotkanie z księdzem greckokatolickim Andrzejem Żurawiem oraz klerykiem, który oprowadził grupę po cerkwi, opowiadając o wspólnych, chrześcijańskich korzeniach, podobieństwach i różnicach. W drodze do Haczowa, korzystając z pięknej pogody, zrobiliśmy sobie postój w Rymanowie Zdroju, aby pospacerować po uzdrowisku, zjeść lody, a nawet zajrzeć do pijalni wód. W Haczowie, a następnie w Bliznem zwiedziliśmy jedne z najcenniejszych zabytków Podkarpacia – wspaniałe, gotyckie kościoły wpisane na listę UNESCO. Wycieczkę zorganizowała prof. Agnieszka Wal, opiekę nad uczniami sprawowali także prof. Renata Gromek i prof. Jerzy Grzyb.

Dodaj do zakładek permalink.

Komentarze są wyłączone.